وب نوشته های یک دانشجو با طعم آی تی

در گذشته نه چندان دور هکرها بعد از هک کردن یک آدرس ایمیل ، پسورد آن را عوض می کردند تا صاحب ایمیل متوجه هک شدن ایمیل خود شود اما امروزه روز ، هکرها تمایلی به خود نمایی ندارند و سعی می کنند همچون روحی در ایمیل شما حضور داشته باشند و آرام آرام به اطلاعات شما دست پیدا کنند و شاید شما هیچ گاه متوجه این موضوع نشوید.

فرض کنید به کافی نت رفته اید و یا از خانه ی یک آشنا و بر روی کامپیوتر آن ها ایمیل خود را چک کرده اید ولی فراموش کرده اید که از ایمیل خود خارج (signout) شوید و خب این یعنی اینکه آن افراد می توانند به ایمیل شما دسترسی پیدا کنند ، حال نمی توانید به آن محل برگرید چطور جلوی ورود آن افراد را بگیرید؟

راه حل :
این راه حل مختص جی میل (Gmail) هست . باید به پایین صفحه جی میل خود بروید در آنجا خطی وجود دارد که آخرین باری که از جی میل استفاده کردید و در اصل وارد آن شدید را نوشته و این یعنی شما می توانید متوجه شوید که آیا کسی به جز شما وارد شده یا نه .

Gmail Security .::. www.noktehaa.blogfa.com

اما برای اینکه به جزئیات بیشتری پی ببریم و بتوانیم کارهای بیشتری انجام دهیم در جلوی همین خط بر روی لینک Details کلیک کنید، در این هنگام پنجره ای باز می شود که به ما امکانات و جزئیات بیشتری، درباره آخرین ورودی ها به جی میل را نمایش می دهد.

Gmail Security .::. www.noktehaa.blogfa.com

در این صفحه لیستی از آخرین ورودی ها به ایمیل شما به همراه IP فردی که وارد شده - که خود شما باید باشید - و زمان ورود به ایمیل نمایش داده شده، همچنین IP حال حاضر شما نیز نمایش داده می شود، که در زیر این لیست دیده می شود .

حال اگر از کامیپوتر جای دیگری و یا مثلآ به وسیله موبایل ایمیل خود را چک کرده اید و فراموش کردید که از ایمیل خود خارج شوید، می توانید  از روی کامیپوتر خود - کامپیوتری که هم اکنون به آن دسترسی دارید - این کار را انجام دهید!

کافیست در این صفحه بر روی دکمه Sign out all other Sessions کلیک کنید تا این کار صورت بگیرد!!
در هر صورت امنیت و حفاظت از ایمیل خود را همواره جدی بگیرید با امکانات مدرنی که Gmail فراهم می کند،چنین کاری شدنی هست.
قسمتی از مطالب فوق از اینجا گردآوری و توسط وبلاگ نکـته های کمیاب ویرایش شده است.


موضوعات مرتبط :

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۷ شهریور۱۳۸۸ساعت ۶:۵۸ قبل از ظهر  توسط جواد محمدی  |